Nanotechnologie pro domácnost a kancelář

Péče o čistotu domácnosti a kanceláře už dávno není pouze o saponátech a vysávání prachu. České nano výrobky pomáhají udržovat vnitřní prostory dlouhodobě čisté a hypoalergenní. 

Protiroztočové lůžkoviny

Lůžkoviny pro alergiky na prachové roztoče s nanomembránou bránící šíření alergenů

Nejúčinnější prodyšná bariéra proti šíření alergenů vytvářených roztoči v matracích, polštářích a přikrývkách.  Otvor v nanomembráně je přibližně desetkrát menší než alergen, který roztoč vyprodukuje. Proto alergen nemůže proniknout přes membránu k alergikovi. Protiroztočové lůžkoviny nanoSPACE na rozdíl od mnoha konkurenčních výrobků fungují čistě na principu mechanické bariéry a nepoužívají žádnou chemii.

PIKATEC Home

Nanokosmetika k ochraně povrchů v interiérech

Povrchy, které se nám zdají dokonale hladké, jako například sklo, jsou pod mikroskopem spíše hornatou krajinou. V jejích údolích se usazuje špína, ve které se daří plísním a bakteriím. Naproti tomu křehké vrcholky jsou náchylné k poškození. Vyhlazení nanokosmetikou tomu zabrání.

NANObala®

Hydrofobní a olejofobní impregnace na bázi chemické nanotechnologie

Povrchy ošetřené nanoimpregnací jsou odpudivé vůči vodě, olejům a solím, přičemž zůstávají pro- dyšné i paropropustné. Ochranný nanonátěr usnadňuje údržbu ošetřených povrchů. K očištění obvykle postačí čistá voda bez jakýchkoliv chemických prostředků.

nanosilver®

Funkční oblečení s molekulami stříbra

Kožní bakterie rozkládají pot a vytvářejí tak nepříjemný potní zápach. Mo- lekuly stříbra v mikrovláknech v oblečení nanosilver ®brání množení bakterií a tím i vzniku nežádoucího pachu. Nanostříbro je nedílnou součástí polyesterových vláken. Nošením ani praním se z příze nijak neuvolňuje.

PIKATEC Car

Nanokosmetika k ochraně povrchů automobilů

I na první pohled hladké čelní sklo má ve skutečnosti velmi hrubou strukturu. V jeho prohlubních se usazují nečistoty, chemikálie a mastnoty, které se velmi špatně odstraňují. Tím, že povrchy vyhladíme, nemají se nečistoty kde přichytit, vůz se mnohem méně špiní a jeho údržba je velmi snadná.

LifeOX-AIR® Ozzy

Malé a kompaktní ozonové generátory k dezinfekci prostor a povrchů v domácnostech i autech

Účinně dezinfikuje a dezodorizuje prostory do 30 m³, včetně povrchů. Zbaví prostor zápachu z cigaretového kouře i domácích mazlíčků. Dezinfikuje klimatizační systémy, ​​ničí alergeny, parazity, plísně, bakterie a viry.

LifeOX-AIR® Ultra + Destruktor

Profesionální ozonový generátor ideální k dezinfekci prostor škol i kanceláří

Oproti běžným generátorům ozonu, ty s vestavěným destruktorem zkrátí celý čistící proces a zajistí zdravé, nezávadné a bezpečné prostředí pro vaši školu, nemocnici nebo obchodní centrum až do velikosti prostor 340 m³.

Nanotechnologie pro chytrá města

Projekt Nanotechnologie pro chytrá města jako nástroj udržitelného rozvoje vznikl za  podpory v rámci zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

cs_CZČeština