Členové asociace

ACO Industries k.s.

Společnost se zabývá se především drenáží a dalším využitím odpadních vod. V současnosti se zaměřuje i na nanomembrány v oblasti recyklace komunálních a průmyslových odpadních vod.

AdvaMat s.r.o.

Výzkum a vývoj tenkých vrstev a materiálů se speciálními vlastnostmi, např. s velmi nízkým třením. Firma vznikla jako spin-off ČVUT v Praze.

Advanced Materials-JTJ s.r.o.

Advanced Materials-JTJ s.r.o. (AMJTJ) je česká inovační firma orientovaná na vývoj a komercializaci nanotechnologií s globálním přesahem. Vyvíjí a vyrábí speciální funkční nátěry FN NANO® s nanočásticemi TiO2 poskytující mimořádně silný fotokatalytický efekt a několikanásobně tak převyšuje stávající produkty. Dalším oblastí je vývoj 3D lithiových baterií HE3DA.

Bochemie a.s.

Inovativní výrobní chemická společnost s více než stodesetiletou tradicí. V současnosti se vedle standardního výrobního programu zabývá vývojem technologie na výrobu nanoformy oxidu zinečnatého, který má velký význam z hlediska ochrany životního prostředí.

Contipro s.r.o.

Coptipro patří mezi přední světové výrobce kyseliny hyaluronové a z ní odvozených aplikací. V r. 2013 uvedla firma na trh 4SPIN® – zařízení pro tvorbu nanovláken.

Dypromed s.r.o.

Společnost prodává produkty s použitím českého nanovlákna a vyráběné výhradně v ČR. Produkty jsou určeny pro ochranu nositele před nežádoucími patogeny, jako jsou alergeny, smog, bakterie a viry.

eNecont s.r.o.

Společnost vyvíjí, vyrábí a realizuje inovativní řešení, které se uplatňují při revitalizaci vzduchu nebo obměne vzduchu v interiérech. Využívá automaticky řízený proces fotokatalýzy v závislosti na znečištění vzduchu v interiéru

FERMATA a.s.

Tradiční český výrobce optických datových nosičů od roku 1992. Společnost do svého výrobního portfolia začlenila ve spolupráci s Nano Medical s.r.o. výrobu a distribuci ryze českých prémiových zdravotnických nanovlákenných masek a nanorespirátorů s patentovaným nanofiltrem AntiMicrobeWeb R.

FN-NANO s.r.o.

Česká inovační firma orientovaná na nanotechnologie. Je dceřinou společností Advanced Materials-JTJ s.r.o. jejíž výrobky uvádí na trh. Jedná se o vysoce účinné fotokatalytické funkční nátěry technologie FN NANO® a další výrobky využívající stejného jevu.

GAME CHANGER a.s.

Firma je výrobcem designových nanovlákenných respirátorů är Style s filtrační účinností FFP2, kde kombinuje prémiovou italskou textilii s antibakteriálními vlastnostmi ViralOff®️a hydrofobní DWR úpravou s kvalitní českou opakovatelně použitelnou nanovlákennou membránou.

HE3DA s.r.o.

HE3DA vyrábí lithiové 3D baterie o unikátní konstrukci. Má vyšší kapacitu, nízký vnitřní odpor, ekonomické výrobní náklady a maximální bezpečnost. Tento nový a moderní 3D koncept baterie je jedinou cestou k vyšší kapacitě, která umožňuje rovněž bezpečné skladování energie ve stovkách megawattů.

H20 nanotec s.r.o.

H2O nanotec s.r.o. vyrábí filtry na úpravu vody pro domácnosti a kanceláře. V současnosti nabízíme poddřezový filtr na bázi uhlíkových nanočástic, který adsorbuje z pitné vody zbytky pesticidů, hormonů a chemikálií, které komunální čističky neumí efektivně odstranit. Budeme naše pole dále rozšiřovat na další segmenty – čištění vody pro turisty, vířivky, bazény a další. Další podrobnosti na www.h2onanotec.cz.

ING MEDICAL s.r.o.

Firma orientovaná zejména na oblast vývoje a výroby speciálních farmaceutických produktů, moderních zdravotnických a hygienických prostředků založených na inovativních nanotechnologických řešeních.

IQS Group s.r.o.

IQS Group je mladá technologická firma, která pracuje jako architekt a zároveň stavitel struktur velikosti lidského vlasu, ale i tisíckrát menších. Tyto stavby jsou tak malé, že dokáží ohýbat světelný paprsek, vytvářet podpůrné lešení pro růst buněk nebo pomáhat vyrábět čistou energii.

Jan Fiala

Ing. Fiala pracuje na projektu využití nanotechnologií ve svislých stavebních konstrukcích a výrobě nanocihly. Ing. Fiala je současně jedním z jednatelů firmy Cihelna Štěrboholy s.r.o., kde by v budoucnosti měl jeho projekt najít své využití.

JIMIPLET s.r.o.

Firma Jimiplet, s.r.o. vznikla v roce 2000 se záměrem výroby a prodeje pletené metráže pro oděvní a technické účely. V současnosti má ve svém širokém sortimentu i antibakteriální nanoúplety s nanočásticemi stříbra, které zamezují množení a přežívání bakterií.

Lada Vyvialova Creative Platform s.r.o.

Designové studio LADA vytváří oděvy z nanomateriálů.

LAM-X a.s.

Biotechnologická společnost, která vyvíjí světlem aktivované nanomateriály pro ochranu před bakteriemi, viry a dalšími patogeny, využívá inovativní přístupy původně vyvinuté na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

LIFETECH s.r.o.

LIFETECH je inovativní rodinný podnik v oblasti ultrafialového světla, generátorů ozonu, ozonu, UV technologie a zařízení AOP (Advanced oxidation processes – Pokročilý oxidační proces).

NAFIGATE Corporation a.s.

NAFIGATE Corporation, a.s. přináší na globální trh projekty zaměřené na vývoj a výrobu nové energeticky úsporné generace nanovlákenných membrán pro technologie čištění vody a vzduchu, textilní průmysl či kosmetiku.

Nafigate Park, s.r.o.

Nafigate Park, s.r.o. přebírá know-how a zkušenosti s vývojem a výrobou nanovlákenných materiálů firmy Nafigate Corporation, a.s. a ve svém novém výrobním závodě v Andělské Hoře u Liberce vyvíjí a vyrábí laminované nanovlákenné materiály, které se využívají především v oblasti filtrace vzduchu.

NANO CHEMI GROUP s.r.o.

Česká obchodní společnost, která se specializuje na komercializaci široké škály nano materiálů 21. století. Od roku 2019 zkoumá trhy, vyvíjí inovativní technologie a poskytuje průlomová řešení s využitím našich znalostí v oblasti nanomateriálů.

Nano4people s.r.o.

Inovativní firma, která se zabývá a podílí na vývoji a aplikacích fotokatalytických nátěrů, které za pomocí nanotechnologie a světla, dokážou vytvářet samočistící povrch, likvidovat viry, bakterie a čistit vzduch.

NANOBALA s.r.o.

NANOBALA s.r.o. se zabývá výrobou a prodejem hydrofobní impregnace na bázi chemické nanotechnologie.

Nano Medical s.r.o.

Firma Nano Medical vyvíjí a vyrábí nanovlákenné materiály a lamináty pro aplikace ve zdravotnictví, kosmetickém a technickém textilním průmyslu, včetně vlastních patentovaných nanotechnologií a procesů.

Nanopharma a.s.

Nanopharma je inženýringová společnost zaměřující se na výzkum, vývoj a výrobu inovativních materiálových řešení s využitím nanovlákenných struktur pro specifické potřeby výzkumu i průmyslu.

nanoSPACE s.r.o.

Výrobce protiroztočových lůžkovin pro alergiky a antivirových šátků. Největší český internetový obchod s nanovlákennými produkty.

nanoSPACE Technology s.r.o.

Dceřinná vývojová firma nanoSPACE s.r.o.,vyvíjí nové nanotechnologické produkty, zejména na bázi nanovlákna. Hlavním zaměřením jsou biodegradabilní nanomateriály v kosmetice, textilním a potravinářském průmyslu aj.

NanoTrade s.r.o.

Vyvíjí a vyrábí funkční oblečení se stříbrem, nano roušky, nano filtry, nanoprostředky pro ochranu povrchů. Nabízí ucelené řešení pro čisté prostory. Provozuje e-shop www.nanosilver.cz s největší nabídkou nano výrobků v ČR.

NenoVision s.r.o.

Spin-off technologického institutu CEITEC. Firma vyvinula přístroj LiteScope, přídavné zařízení k elektronovým mikroskopům, které umožňuje zobrazovat povrch vzorku ve 3D a také měřit například magnetické a elektrické vlastnosti vzorku pomocí tzv. mikroskopie atomárních sil.

PARDAM NANO4FIBERS s.r.o.

Využívá technologii odstředivého zvlákňování pro vývoj a výrobou nanovlákenných materiálů a jejich aplikaci v průmyslu.

PIKATEC CZ s.r.o.

Pikatec je ryze česká technologická společnost, která s Technickou univerzitou v Liberci spolupracuje na vývoji nanotechnologií na ochranu povrchů.

ReFiDa Group s.r.o.

Společnost je renomovanou českou firmou, která se zabývá vývojem a výrobou nanovláken pro zdravotnictví a průmysl.

REHASPORT TRADE s.r.o.

Společnost Rehasport trade působí na českém a slovenském trhu od roku 2010. Zabývá se distribucí rehabilitačních a tréninkových pomůcek. Jedním z nových produktů jsou nanovlákenné roušky Rehabiq.

RETAP s.r.o.

Tradiční výrobce kachlových kamen, který uvedl na trh čističku vzduchu nanoaircleaner. V nanočističkách dochází pomocí fotokatalýzy k rozkladu chemických škodlivých látek a likvidaci bakterií a virů v interiéru.

SAFETY NANO PROTECT s.r.o.

Výrobce ochranné nanovlákenné roušky. Všechny výrobky Safety nano protect jsou patentované, ručně vyráběné v ČR a pouze z českých materiálů.

Scimed Biotechnologies s.r.o.

SCIMED Biotechnologies s.r.o. je česká biotechnologická společnost, která se podílí na výrobě nanovlákenných roušek. Výzkum a vývoj firmy se dlouhodobě zaměřuje na bio- a nanomateriály a jejich použití v medicíně.

SEN WORLD s.r.o.

Základem produktové řady firmy SEN WORLD je jednorázová obličejová nanovlákenná maska YourMASK.

Smart Coatings s.r.o.

Mladá, progresivní firma, která se zabývá výzkumem a vývojem smart technologií na bázi nanomateriálů a jejich uvedení do komerčních aplikací. Vyrábí a prodává fotoaktivní nátěr AlgaClean s modifikací pro různé povrchy.

SPUR a.s.

Od svého vzniku v roce 1992 se firma zaměřuje na vývoj a výrobu plastových výrobků. Součástí výrobního programu je nanovlákenný materiál SpurTex VS vyráběný na lince vlastí výroby Spinline. Ten se využívá pro výrobu zdravotnických roušek.

SVCS PROCESS INNOVATION s.r.o.

Hlavním produktem SVCS jsou atmosférické, LPCVD a PECVD termální reaktory pro výrobu křemíkových desek.

TESCAN ORSAY HOLDING a.s.

Firma mezi přední světové dodavatele rastrovacích elektronových mikroskopů a zakázkových sestav pro použití v materiálovém inženýrství, průmyslu, biologii, kriminalistice a vědeckých laboratořích.

THERMO INDUSTRY,a.s.

Firma se zabývá výrobou termoaktivních stěrek řady AERO-THERM, kde jednou z významných složek jsou nanočástice aerogelu pro zvýšení izolačních vlastností výrobků.

cs_CZČeština