Nanotechnologie pro čištění vody

Přístup ke kvalitní pitné vodě a hospodaření s vodou je velké téma po celém světě. České nanotechnologické společnosti proto mají čištění vody za jednu ze svých priorit a řada technologií je již komerčně dostupná.

FN AQUA®

Eko přípravek pro čištění vody v bazénech a zahradních jezírkách a snížení spotřeby bazénové chemie

Suspenze FN ®AQUA obsahuje patentově chráněnou recepturu s minerálními přísadami a s vysokým obsahem fotoaktivního oxidu titaničitého (TiO2), který je chemicky totožný s potravinářským barvivem – titanovou bělobou, látkou, která je masivně využívána v potravinářském průmyslu a také v kosmetice.

ASTRALPOOL NanoFiber

Filtr s nanovlákennou kartuší pro soukromé bazény do 90 m 3s vysokou kvalitou filtrace

Zatímco filtrační účinnost nejčastěji používaných pískových filtrů začíná na 20 mikronech, záchytná schopnost nanovlákenné kartuše je 5-8 mikronů. Nanovlákenný filtr se nemusí kvůli čištění vyjímat ze zařízení. Automatický systém pozná správný čas pro čištění filtru a kartuši sám vyčistí.

Clutex Filter

Domácí filtrační zařízení pro čištění vody od mikroplastů a dalších anorganických nečistot

Zařízení Clutex Filter odfiltruje kromě mikroplastů také rez, vodní kámen a další anorganické nečistoty pocházející z vodovodních trubek. Hlavním filtrační složkou domácího filtračního zařízení Clutex Filter je výměnná nanovlákenná membrána RIF- TELEN ®N15 se záchytem částic od 5 µm.

LIFEUVM®

Středotlaký UV-M systém je jedinou UV technologií, která řádně a zároveň šetrně a bezpečně dezinfikuje bazénovou vodu

Středotlaké UV lampy eliminují vázaný chlor v bazénech, způsobující typický bazénový zápach a řadu zdravotních obtíží. Šetří čerstvou vodu a jejich použití je vhodné pro miminka i astmatiky.

LifeOX® (AOP)

Nejúčinnější a nejkompaktnější systém ke snižování zdraví škodlivých látek v bazénové vodě

Technologie LifeOX®-M na úpravu vody využívá středotlaké UV-M systémy a OH-radikály, jejichž oxidační potenciál a rychlost oxidace výrazně předčí i ozon. Proces AOP (pokročilý oxidační proces) rozkládá nebezpečný monochloramin, dichloramin a trichlormain a zároveň oxiduje organické látky (pot, moč) v bazénové vodě.

Nanotechnologie pro chytrá města

Projekt Nanotechnologie pro chytrá města jako nástroj udržitelného rozvoje vznikl za  podpory v rámci zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

cs_CZČeština