Největší nanočističku vzduchu v Evropě budují společnosti Linde Gas ČR a Nano4people

Autor: ANP ČR

15.1.2021

Když Pavel Stančík, vedoucí servisu a instalací ze společnosti Linde Gas CZ, získal v roce 2018 ocenění v kategorii “Innovation” v mezinárodní soutěži Linde RME Awards, tušil, že odstartoval velký průlom v enviromentálním přístupu a vnímání odpovědnosti firem k ochraně životního prostředí, který tím nyní společnost Linde Gas světu nově nastavila.

Svým vizionářským přístupem stanovila společnost Linde Gas ČR světu zcela nový směr a etalon, představující cestu zodpovědného chování firem, vůči životnímu prostředí a planetě.

Projekt aplikace nanonátěrů všechny porotce a hodnotící soutěže Linde RME Awards zaujal, jakožto možná ochrana kapalinových zásobníků, přinášející společnosti možnou úsporou nákladu na jejich následnou údržbu, ale také i jako šetrnější a zodpovědnější přístup k živ. prostředí.

Aplikované nanonátěry, však díky své obrovské účinností, dnes ve společnosti Linde Gas, nejen že udržují kapalinové zásobníky čisté, zvyšují image společnosti, šetří životní prostředí, ale dokonce čistí ovzduší a odstraňují z něj škodlivé látky, které všichni každý den dýcháme.

Aplikovaná FN nano technologie, byla také testována a dnes jako jediná v ČR a Evropě, byla i Českou společnosti pro aplikovanou fotokatalyzu (ČSAF) certifikována na:

  • Samočištění povrchu
  • Anti-mikrobiotickou funkci
  • Funkci čištění vzduchu od NOx a VO.

Účinnost testované FN nanotechnologie byla certifikována Českou společností pro aplikovanou fotokatalýzu, která má jako jediná v Evropě, certifikační program, chránící zákazníka a objektivně hodnotí praktickou využitelnost fotokatalytických produktů na základě mezinárodních norem ISO. Tou byla tato technologie, hodnocena výsledným stupněm jako “VYNIKAJÍCÍ”

Společně přetváříme VIZÍ ve SKUTEČNOST….

V roce 2020 se společnosti Linde Gas a Nano4people podařilo dovršit 1. významné mety a ochránit v ČR tuto samočisticí nanotechnologii plochu zásobníků, čítající 10.000 m².

Každý ošetřený 1 m² touto jedinečnou českou technologií, dokáže, ročně dekontaminovat přes 3 miliony metrů kubických vzduchu.

Společnost Linde, tak díky aplikaci této technologie na svá zařízení, vyčistí dnes, dle testu mezinárodní normy ISO 22197-1, více jak 82,190 milionů metrů kubických vzduchu denně.

Tato obrovská samočistící plocha, tak „pracuje“, jako dnes největší nano ČISTICKA VZDUCHU v ČR i v Evropě. Dokáže za rok odstranit z ovzduší, obrovské množství škodlivin a imisí. U lokality jako je např. Ostravsko, dekontaminuje za rok např:

  • stejné množství vzduchu, které spotřebuje k dýchání 2.739.330 lidí za celý rok.
  • podobné množství vzduchu, které by vyčistilo 2.001 vzrostlých stromů s průměrem koruny 8,2 m, nebo
  • podobné množství vzduchu, které by se vyčistilo,vysázením 12.500 nových malých stromů s průměrem koruny 1,5 m.
  • takové množství exhalátů NOx, které ročně vyprodukuje do ovzduší přibližně 335 os. vozidel  s dieselovým motorem (emisní normy Euro 5),
  • takové množství exhalátů NOx, které ročně vyprodukuje do ovzduší přibližně 1005 os. vozidel s benzinovým motorem (emisní normy Euro 5)

Každý den tak společnost Linde Gas a Nano4people, svým přístupem, aktivně přispívají k ochraně životního prostředí, k celosvětovému boji proti znečištění ovzduší, a to nejen v ČR.

V současné době tuto technologii již používá i Linde Slovensko a nově projevily zájem o technologii i pobočky Linde v dalších evropských zemích. Zájem je, ale i z regionu Asia & Pacific a také Kanada.

Linde Gas, tak postupně svými aplikacemi vybuduje nano čističky vzduchu nejen pro Evropu, ale pro celý svět.

Na závěr slova generálního ředitele společnosti Linde Česká republika & Slovensko, pana Ing. Petra Partsche:

„Zavádění inovací je charakteristická vlastnost společnosti Linde. Snažíme se vidět o krok dál, a proto mají u nás takovéto projekty vždy zelenou.“

Linde Gas

Společnost Linde Gas je celosvětově známá společnost dodávající na trh průmyslové plyny jako např. Kyslik Dusík, Argon, Acetylén, CO₂, medicínské plyny a speciální směsi plynů, vč. vysoce čistých a kalibračních plynů. Je největším výrobcem a dodavatelem technických plynu nejen v ČR, ale díky koncernu Linde plc, jehož je součástí, tak v oblasti technických plynů i největším světovým lídrem. Na českém trhu působí už 30 let a zaměstnává více jak 500 lidí. Dnes majitel největší nanočističky vzduchu v ČR a Evropě.

Nano4people

Společnost Nano4people je inovativní firma, která se zabývá a podílí na vývoji a aplikacích fotokatalytických nátěrů, které za pomocí nanotechnologie a světla, dokážou vytvářet samočistící povrch, likvidovat viry, bakterie, plísně, pachy a dokonce i čistit vzduch. S partnery z řad předních českých vědců, intenzívně spolupracuje na dalších modifikacích fotokatalytických výrobku. Hledá a objevuje nové možnosti jejich dalších využití. Realizuje konkrétní aplikace, dle daných specifik a požadavků společnosti na čisté a zdravé prostředí. Držitel speciálního ocenění za společenskou prospěšnost inovace. V roce 2015, oceněna jako Vizionář roku, za technologický přínos v oblasti ochrany životního prostředí a zdraví obyvatel, čištění vzduchu a ovzduší, ochrany majetku, kulturních a historických památek.

Zdravotní rizika bazénů, o kterých se nemluví

Zdravotní rizika bazénů, o kterých se nemluví

Plavání v bazénech se sladkou, slanou nebo mořskou vodou, koupání v přírodních jezírkách i relaxace ve vířivkách s sebou přináší potenciální zdravotní rizika. Důsledkem mohou být alergie, onemocnění bakteriálního původu či celkové narušení imunitního systému. Bazénová...

Ozon v domácnosti

Ozon v domácnosti

Generátory ozonu zatím mnozí řadí do oblasti nadstandardní péče o domácí prostředí.  Oproti běžným čističkám vzduchu, které pouze filtrují vzduch a částečně eliminují zápach, vás ozonový generátor zbaví nežádoucích pachů různého původu i všech škodlivých...

Projděte se virtuálně výrobními prostory firmy Pardam Nano4fibers

Projděte se virtuálně výrobními prostory firmy Pardam Nano4fibers

Společnost Pardam Nano4fibres společně s Inovačním centrem Ústeckého kraje připravily pro zájemce událost MadeInUsti Region, v rámci které se budete moci podívat nejen na vývoj a výrobu nanovlákna, ale také na výrobu nanovlákenných respirátorů. Na online události si...

České akumulátory HE3DA budou součástí moderního Kladna

České akumulátory HE3DA budou součástí moderního Kladna

Největší čadil chce být zeleným premiantem. Kladno je součástí ambiciózních evropských měst orientovaných na obnovitelné zdroje energie, jejichž městské čtvrti jednou vyrobí víc energie, než samy spotřebují. A české nanobaterie HE3DA mají být důležitou součástí....

Dále by vás mohlo zajímat

Ozon v domácnosti

Ozon v domácnosti

Generátory ozonu zatím mnozí řadí do oblasti nadstandardní péče o domácí prostředí.  Oproti běžným čističkám...

0 komentáøù

cs_CZČeština