Má větší záchyt virů falešná “nanorouška” TNG nebo rouška ušitá ze starého bavlněného trička?

Autor: ANP ČR

19.12.2020

Chceme Vás upozornit na reportáž pořadu České televize Černé ovce, odvysílaný ve středu 4. listopadu 2020. V reportáži si redaktorka Kateřina Blechová v čase 4:33 kupuje v lékárně falešnou “nanoroušku” TNG za 167 Kč.Česká televize si u tří zakoupených roušek nechala v Akademii věd ČR udělat test záchytu částic velikosti virů SARS-CoV-2, tedy mezi 80 a 150 nanometry.

zdroj: Černé ovce, Česká televize

Skutečná nanorouška SpurTex zachytila šestinásobně víc

V čase 9:31 uvidíte výsledek testu. Jedna z nejprodávanějších falešných “nanoroušek” TNG měla podle zobrazeného grafu záchyt až 14 %. Skutečná nanorouška s opravdovou nanomembránou SpurTex zachytila šestinásobně víc částic velikosti virů SARS-CoV-2! Na grafu najdete hodnoty až 83 %. 

Vedoucí vědeckého oddělení chemie a fyziky aerosolů Akademie věd ČR Vladimír Ždímal v čase reportáže 10:03 říká: “My jsme testovali desítky různých i bavlněných roušek. Typické bavlněné materiály mají účinnost kolem těch 20 procent.” Proč firma REMOSKA s.r.o. vydává roušku TNG se záchytem do 14 % za “nanoroušku”, je pro nás záhadou.

Odkaz na reportáž České televize v pořadu Černé ovce o testování skutečných i falešných nanoroušek:
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097429889-cerne-ovce/220452801081104/obsah/799135-nanorousky

Na odhalení falešných “nanoroušek” v testu vědců z Technické univerzity v Liberci jsme vás upozornili v tomto článku: 
https://www.nanoasociace.cz/falesne-nano-rousky/

Quality Innovation Award pro NANO MEDICAL za kryty ran z nanovláken

Quality Innovation Award pro NANO MEDICAL za kryty ran z nanovláken

Česká společnost pro jakost ocenila ve čtvrtek 14. ledna organizace i jednotlivce, pro které je kvalita posláním. Marcela Munzarová z Nano Medical v Liberci získala 2. místo v národním kole MEZINÁRODNÍ CENY INOVACÍ v kategorii malé a střední podniky za medicínskou...

USA UZNALY FN NANO® JAKO ANTIBAKTERIÁLNÍ SYSTÉM PROTI ŠÍŘENÍ EPIDEMIÍ

USA UZNALY FN NANO® JAKO ANTIBAKTERIÁLNÍ SYSTÉM PROTI ŠÍŘENÍ EPIDEMIÍ

Technologie fotokatalytických nátěrů FN NANO®(FN NANO®nátěr + aktivační světlo v kombinaci s větrákem zvyšující turbulenci vzduchu) byla registrována Environmental Protection Agency EPA jako antivirový a antibakteriální systém pro školy, nemocnice, letiště, veřejné...

Dále by vás mohlo zajímat

0 komentáøù

cs_CZČeština