Cenu kvality 2022 získala česká firma nanoSPACE

Národní cena kvality

Author: ANP ČR

6.12.2022

Česká firma nanoSPACE, největší e-shop s nanotechnologickými výrobky a výrobce protiroztočových lůžkovin s nanovlákennou membránou, vyhrála letošní ročník Národní ceny kvality v programu START. Tato cena je pořádána Ministerstvem průmyslu a obchodu a Radou kvality České republiky a harmonizuje se se schématy uznávání EFQM (European Foundation for Quality Management).

Národní ceny patří k nejprestižnějším oceněním v České republice

„Národní ceny patří mezi nejstarší a nejprestižnější ocenění udělovaná v České republice. Jsou nedílnou součástí Národní politiky kvality ČR, jejíž účelem formovat a usměrňovat kvalitu prostředí a činností v oblastech života České republiky,“ uvedl předseda Rady kvality ČR Eduard Muřický a náměstek Sekce průmyslu a stavebnictvía dodal „Je nepopiratelné, že kvalitu výrobku nebo služby si budete pamatovat mnohem déle než jeho cenu. A proto i jakákoliv podpora kvality, v tomto případě formou prestižních ocenění, je v dlouhodobém horizontu velmi dobrou investicí.

Národní ceny kvality se každoročně udělují ve více než 80 zemích světa podle mezinárodních schémat uznávání EFQM, které vycházejí z modelu excelence EFQM. Hodnocení zvenku firmám napoví, zda jsou na správné cestě k vynikajícím výsledkům, jak si stojí v českém konkurenčním prostředí a zda mají potenciál zlepšit se rozvíjet.

Získání Národní ceny kvality v programu START je pro nás jedno z nejdůležitějších ocenění, a to především proto, že oceňuje mimo to, jak se nám daří byznysově, i jakou máme vizi, naší sociální odpovědnost, kulturu ve firmě, ale i co je pro nás velmi důležité – udržitelnost. Vždycky říkáme, že děláme, jak nejlépe umíme, a tato cena nám dává zpětnou vazbu, že jdeme správným směrem,“ říká provozní ředitelka nanoSPACE Lucie Konečná.

Výhera v Národní ceně kvality ČR programu START je pro firmu nanoSPACE důkazem jejího závazku k neustálému zlepšování a inovacím. Tato cena potvrzuje firmě její vedoucí postavení v oblasti nanotechnologie a kvality výrobků.

Firma nanoSPACE je česká značka, která se zaměřuje na propojování udržitelnosti, přírody a moderních technologií. V roce 2012 se stala prvním výrobce na světě protiroztočových lůžkovin s nanovlákennou membránou pro alergiky a v tomto roce investovalo několik milionu korun do vlastního vývoje.

Česká firma nanoSPACE letos patentovala nový stroj na výrobu nanovlákna

Jejich dceřinná firma nanoSPACE Technology letos v létě patentovala nový stroj na výrobu nanovlákenné membrány Nano Hybrid Spray nT, který znamená revoluce ve výrobě nanovlákenných membrán. Jedná se zatím o nejpokročilejší technologii ve výrobě nanovlakenných membrán, která umožňuje vyrábět přírodní nanovlákenné a biodegradabilní nanovlákenné membrány například pro výrobu umělého masa nebo pro aplikace v kosmetice i medicíně.

Zveme vás na to nejlepší z českého nano průmyslu do Liberce

Zveme vás na to nejlepší z českého nano průmyslu do Liberce

27. září proběhne na Technické univerzitě v Liberci expo nanotechnologických firem pod názvem NanoCzech, která je dosud největší nanotechnologickou akcí v historii českého nanoprůmyslu. Přijďte se podívat na to, jak funguje svět, který vidíme pouze pod elektronovým...

10.9. – Den nanotechnologií v ČR

10.9. – Den nanotechnologií v ČR

10.9. je v Česku známý jako Den nanotechnologií, kdy si připomínáme význam, které české nanotechnologie mají pro český průmyslu. Česká republika patří především k průkopníkům výroby nanovlákenných materiálů a nanovlákenných produktů. České nanotechnologie proslavila...

Budoucností umělého sněhu je nanokoberec SKI365

Budoucností umělého sněhu je nanokoberec SKI365

Ostrava, 7.8.2023 - NanoTrade s.r.o., jedna z nejstarších nanotechnologických firem v Česku a spoluzakladatel českého nanotechnologického klastru, představuje revoluční technologii v oblasti zimních sportů pod značkou SKI365. Tato inovativní technologie je navržena...

What might you interest also

10.9. – Den nanotechnologií v ČR

10.9. – Den nanotechnologií v ČR

10.9. je v Česku známý jako Den nanotechnologií, kdy si připomínáme význam, které české nanotechnologie mají pro český...

0 komentáøù

en_GBEnglish (UK)