Cenu kvality 2022 získala česká firma nanoSPACE

Národní cena kvality

Autor: ANP ČR

6.12.2022

Česká firma nanoSPACE, největší e-shop s nanotechnologickými výrobky a výrobce protiroztočových lůžkovin s nanovlákennou membránou, vyhrála letošní ročník Národní ceny kvality v programu START. Tato cena je pořádána Ministerstvem průmyslu a obchodu a Radou kvality České republiky a harmonizuje se se schématy uznávání EFQM (European Foundation for Quality Management).

Národní ceny patří k nejprestižnějším oceněním v České republice

„Národní ceny patří mezi nejstarší a nejprestižnější ocenění udělovaná v České republice. Jsou nedílnou součástí Národní politiky kvality ČR, jejíž účelem formovat a usměrňovat kvalitu prostředí a činností v oblastech života České republiky,“ uvedl předseda Rady kvality ČR Eduard Muřický a náměstek Sekce průmyslu a stavebnictvía dodal „Je nepopiratelné, že kvalitu výrobku nebo služby si budete pamatovat mnohem déle než jeho cenu. A proto i jakákoliv podpora kvality, v tomto případě formou prestižních ocenění, je v dlouhodobém horizontu velmi dobrou investicí.

Národní ceny kvality se každoročně udělují ve více než 80 zemích světa podle mezinárodních schémat uznávání EFQM, které vycházejí z modelu excelence EFQM. Hodnocení zvenku firmám napoví, zda jsou na správné cestě k vynikajícím výsledkům, jak si stojí v českém konkurenčním prostředí a zda mají potenciál zlepšit se rozvíjet.

Získání Národní ceny kvality v programu START je pro nás jedno z nejdůležitějších ocenění, a to především proto, že oceňuje mimo to, jak se nám daří byznysově, i jakou máme vizi, naší sociální odpovědnost, kulturu ve firmě, ale i co je pro nás velmi důležité – udržitelnost. Vždycky říkáme, že děláme, jak nejlépe umíme, a tato cena nám dává zpětnou vazbu, že jdeme správným směrem,“ říká provozní ředitelka nanoSPACE Lucie Konečná.

Výhera v Národní ceně kvality ČR programu START je pro firmu nanoSPACE důkazem jejího závazku k neustálému zlepšování a inovacím. Tato cena potvrzuje firmě její vedoucí postavení v oblasti nanotechnologie a kvality výrobků.

Firma nanoSPACE je česká značka, která se zaměřuje na propojování udržitelnosti, přírody a moderních technologií. V roce 2012 se stala prvním výrobce na světě protiroztočových lůžkovin s nanovlákennou membránou pro alergiky a v tomto roce investovalo několik milionu korun do vlastního vývoje.

Česká firma nanoSPACE letos patentovala nový stroj na výrobu nanovlákna

Jejich dceřinná firma nanoSPACE Technology letos v létě patentovala nový stroj na výrobu nanovlákenné membrány Nano Hybrid Spray nT, který znamená revoluce ve výrobě nanovlákenných membrán. Jedná se zatím o nejpokročilejší technologii ve výrobě nanovlakenných membrán, která umožňuje vyrábět přírodní nanovlákenné a biodegradabilní nanovlákenné membrány například pro výrobu umělého masa nebo pro aplikace v kosmetice i medicíně.

Lada Vyvialová otevřela novou letní kolekcí svůj první showroom v Praze

Lada Vyvialová otevřela novou letní kolekcí svůj první showroom v Praze

Česká módní návrhářka Lada Vyvialová minulý týden otevřela první showroom své udržitelné designové módní značky LADA. Vrcholem grand openingu se stalo představení letní kolekce LIN, která kromě lehounkých a vzdušných nano modelů obsahuje i nadčasové lněné kousky. Léto...

České nanotechnologie v Mexiku

České nanotechnologie v Mexiku

Mexiko je třetí největší ekonomikou na americkém kontinentu. Mexický trh je nejen bránou pro vstup do dalších latinskoamerických zemí ale i do USA. Čeští nanotechnologové se zúčastnili v dubnu 2024 technologické mise v Mexiku, aby hledali možnosti navázání spolupráce...

Česká nano kosmetika na veletrhu Cosmoprof Worldwide Bologna

Česká nano kosmetika na veletrhu Cosmoprof Worldwide Bologna

Praha, Česká republika – 15. dubna 2024 Asociace nanotechnologického průmyslu ČR poskytla podporu českým firmám vystavujícím na veletrhu Cosmoprof Worldwide Bologna, který patří mezi největší kosmetické veletrhy na světě. Výstavy se letos zúčastnilo 3 012...

Dále by vás mohlo zajímat

České nanotechnologie v Mexiku

České nanotechnologie v Mexiku

Mexiko je třetí největší ekonomikou na americkém kontinentu. Mexický trh je nejen bránou pro vstup do dalších...

0 komentáøù

cs_CZČeština