Tahem štětce přeměníme fasády v Miláně na gigantickou čističku vzduchu

Autor: Jiří Kůs

12.4.2023

Mohou domy vyčistit vzduch ve městě? Ano, fasády domů se stávají obrovskými čističkami vzduchu. Není to sci-fi, ale pokrok ve vědě. Jednoduchou aplikací fotokatalytických nátěrů lze problém znečištěných měst řešit okamžitě. Pomocí denního světla dochází k aktivaci povrchu fasády, která následně likviduje smog, zplodiny z dopravy nebo například i přízemní ozon.

Akce Milano Smart organizovaná společností 2G NanoTech s Associazione italiana commercio chimico (AssICC) ukázala, jak lze využít nové technologie ke zlepšení životního prostředí. Společnost FN NANO ve spolupráci s italskou firmou Indam zde demonstrovala čištění vzduchu v reálných podmínkách. Měření byla provedena na modelu centra Milána s fasádami ošetřenými inovativní technologií FN NANO®. Přístroje obou organizací ukazovaly typicky 60% snížení koncentrace škodlivých látek ve vzduchu.

Milano city reactor
Milano smart NOx graph

Akce se konala v Palazzo Castiglioni, sídle Confcommercio Milano (Hospodářské komory). Kromě jiných zde vystoupili Marco Coldani – prezident AssICC, David Almazan Cruzado – prezident španělské a portugalské fotokatalytické asociace(AIF) nebo Jan Procházka – prezident České společnosti pro aplikovanou fotokatalýzu a vynálezce technologie FN NANO®. Akci podpořil i konzulát ČR a přednáška Jiřího Kuděly, generálního konzula, k českým nanotechnologiím.

Každý může „vzít štětec“ a začít čistit vzduch. My už jsme začali. Nekecáme – pomáháme.

Více se můžete dozvědět v italských médiích:

https://www.ilgiornale.it/news/palazzi-purificatori-daria-grazie-pennellate-antismog-2122017.html

Zdroj: https://fn-nano.com/2023/03/06/ceska-antismogova-technologie-v-milane/

Zveme vás na to nejlepší z českého nano průmyslu do Liberce

Zveme vás na to nejlepší z českého nano průmyslu do Liberce

27. září proběhne na Technické univerzitě v Liberci expo nanotechnologických firem pod názvem NanoCzech, která je dosud největší nanotechnologickou akcí v historii českého nanoprůmyslu. Přijďte se podívat na to, jak funguje svět, který vidíme pouze pod elektronovým...

10.9. – Den nanotechnologií v ČR

10.9. – Den nanotechnologií v ČR

10.9. je v Česku známý jako Den nanotechnologií, kdy si připomínáme význam, které české nanotechnologie mají pro český průmyslu. Česká republika patří především k průkopníkům výroby nanovlákenných materiálů a nanovlákenných produktů. České nanotechnologie proslavila...

Dále by vás mohlo zajímat

0 komentáøù

cs_CZČeština