Invitation to Nano Day Plzeň

Author: ANP ČR

11.11.2018

Invitation to Nano Day Plzeň

Are you interested in nanotechnology? Come to the Nano Day in Plzeň!

We will show you a revolutionary use of nanofibers of hyaluronic acid in a cosmetic face pack. The owner of the patent for the technology and the only company in the world to have mastered it is Contipro – a Czech nanotechnology business. Nanofibers can provide the skin with a lot more anti-ageing substances than common products. In addition to that, they are a lot safer as they do not contain any preservatives, stabilisers, colouring agents, or perfumes. You can try the nanofiber face pack free of charge and we will also offer a number of tests measuring several parameters of human skin in just a few minutes.

Předvedeme vám módní oblečení z nanotextilu i funkční prádlo s nanočásticemi stříbra, seznámíte se s využitím nanovláken v respirátotech, filtrech na víno i vodu, okenních síťkách i v protiroztočových lůžkovinách pro alergiky. Budete si moci prohlédnou revoluční 3D baterii, zjistíte jak fungují samočisticí a ochranné nanonátěry, prohlédnete si novinky funkčního oblečení nanosilver and antibakteriálních pletenin, shlédnete zátěžové testy nanokravaty, vysvětlíme Vám princip superkluzkých a supertvrdých nanopovrchů, seznámíme vás s výhodami nanoptiky i s použitím nanomembrán pro filtraci vody.

You can discuss different nano topics with nanotechnology experts of Advamat, Contipro, HE3DA, IQ Structures, Jimiplet, Lada Vyvialova Creative Platform, Nafigate Corporation, nanoSPACE, NanoTrade, Nano4People, Pardam.

The RICE research centre of Plzeň is one of the partners of the event and they will be happy to show you the results and projects of nanotechnology research in Plzeň.

You can also meet the young authors of the textbook Guide to the World of Nanoparticles for secondary schools.

Kdy: Sobota 24. listopadu 2018
Kde: Konferenční sál Techmania Science Center

Admission to the Nano Day is free of charge, other sections of Techmania as per the standard pricelist.


PROGRAMME

10,00  Zahájení a úvodní prezentace
Úvodní slovo a představení nanotechnologických novinek v roce 2018 / Jiří Kůs, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR/

Presentation of nanotechnology products, talk show with nanotechnology experts on how nanotechnologies work

17.00 End


 

The event is held under the auspices of the President of the Pilsen Region; Mayor of the City of Pilsen; Technology Agency of the Czech Republic; Confederation of Industry of the Czech Republic.

Official partners: MONETA Money Bank; Techmania Science Center; Czechinvest agency; and Research and Innovation Centre for Electrical Engineering (RICE).

Osobnost Smart City vyhrál Jiří Kůs, předseda nanoasociace

Osobnost Smart City vyhrál Jiří Kůs, předseda nanoasociace

V letošním ročníku soutěže CHYTRÁ MĚSTA 2022  zvítězil v kategorii Osobnost pro soukromý sektor Jiří Kůs, předseda Asociace nanotechnologickému průmyslu a zakladatel nanoSPACE s.r.o.. Porazil tak generálního ředitele ČEZ EZSCO, a.s., Filipa Maleňáka z Aplikace...

Cenu kvality 2022 získala česká firma nanoSPACE

Cenu kvality 2022 získala česká firma nanoSPACE

Česká firma nanoSPACE, největší e-shop s nanotechnologickými výrobky a výrobce protiroztočových lůžkovin s nanovlákennou membránou, vyhrála letošní ročník Národní ceny kvality v programu START. Tato cena je pořádána Ministerstvem průmyslu a obchodu a Radou kvality...

Nanoden ukázal první malbu na světě na nanovlákenném plátnu

Nanoden ukázal první malbu na světě na nanovlákenném plátnu

7.9. 2022 se uskutečnil jubilejní 10. Nanoden v Centru přírodovědných a technických oborů (CPTO) na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, kde se už tradičně představili novinky z oblasti nanotechnologií. „Návštěvníci mohli vidět, jak filtrovat...

What might you interest also

0 komentáøù

en_GBEnglish (UK)