Po dvouleté pauze přichází česká technologická firma nanoSPACE s novou kolekcí pomalé módy nanoSPACE by Lada, která vznikla ve spolupráci s přední českou módní návrhářkou Ladou Vyvialovou. Kolekce opět propojuje elegantní design, šetrnost k životnímu prostředí a nejmodernější českou nanotechnologii.
Celá kolekce je vyrobena z unikátní funkční nanotextilie, která vzniká v České republice a je známá svou vysokou prodyšností, dlouhou životností a schopností termoregulace. Textilie je antibakteriální, eliminuje zápach, spolehlivě odvádí vlhkost a je vhodná i pro citlivou pokožku. Vlastnosti materiálu jsou patentované, stálé a oproti běžným antibakteriálním materiálům plně funkční pro neomezený počet pracích cyklů. Díky svým vlastnostem nabízí nejen komfort, ale i sníženou potřebu častého praní – což přispívá k ekologičnosti nošení.
„V každém kusu oděvu se snoubí technologická inovace, design a odpovědnost vůči planetě. Od látky až po finální šití – všechno vzniklo výhradně v České republice. Chceme ukázat, že i v Česku lze tvořit módní produkty, které jsou krásné, funkční a zároveň eticky a ekologicky vyrobené,“ říká Jiří Kůs, CEO společnosti nanoSPACE.
Kolekce nanoSPACE by Lada navazuje na úspěšné spojení vědy a módy, které sklidilo pozornost nejen v Česku, ale i v zahraničí. Oblečení je navrženo jako nadčasové – určené k dlouhodobému nošení, s respektem k principům slow fashion.
Nová kolekce je k dispozici od 12. května 2025 na e-shopu nanoSPACE.


0 komentáøù