Nanotechnologie pro čištění vzduchu

Kvalita ovzduší ve městech i čistota vzduchu v interiérech jsou čím dál tím větším problémem nejen v rozvojových, ale i ve vyspělých zemích. České nanotechnologické společnosti proto mají čištění vzduchu za jednu ze svých priorit a řada technologií je již komerčně dostupná.

FN NANO®

Vysoce účinné nanotechnologické nátěry pro čištění vzduchu a likvidaci virů a bakterií

Povrchy natřené funkčními nátěry FN NANO ®díky světelné energii mi- mořádně efektivně likvidují veškeré viry, bakterie, spory plísní a jedovaté látky rozptýlené ve vzduchu. Tím vytvářejí zdravější prostředí v interiérech budov. Tyto nátěry současně aktivně čistí samy sebe.

LifeOX-AIR®

Ozonové generátory využívající oxidačních procesů pro rychlou a účinnou dezodorizaci a dezinfekci malých i velkých prostor, včetně povrchů

Za využití principu chemické reakce přeměny kyslíku na ozon generátory ničí alergeny, parazity, plísně, bakterie a viry. Zbaví prostor různých zápachu a dezinfikuje i klimatizační systémy.

NANO Cleaner®

Nanomembrána pro filtraci vzduchu v oknech a dveřích s novou funkčností – likvidace virů a bakterií

Při otevřených oknech nebo dveřích filtruje vzduch od virů, bakterií, spor plísní, pylu, smogu, nejjemnějšího prachu, popílku a dalších alergenů. Zatímco nanovlákenná membrána zachycuje pevné nečistoty z venkovního prostředí, síť ze skleněných vláken SUNOX® fotokatalyticky likviduje organické znečištění včetně virů a bakterií. 

NanoAirCleaner

Fotokatalytické čističky vzduchu likvidující organické nečistoty včetně virů a bakterií

Znečištěný vzduch proudí přes filtry aktivované energií světla. Nanotechnologické filtry pomocí fotokatalýzy rozkládají viry, bakterie, spory plísní, nejjemnější prach, formaldehyd, toluen, ftaláty a další zdraví škodlivé organické nečistoty. Vyčištěný vzduch se pak vrací do místnosti.

Nanotechnologie pro chytrá města

Projekt Nanotechnologie pro chytrá města jako nástroj udržitelného rozvoje vznikl za  podpory v rámci zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

cs_CZČeština